"Bizden Haberler, Ürün Tanıtımları ve Sizin için Hazırladığımız Yazılar"

Web Tasarım ve Yazılım Fiyatları

Web sitesi tasarımı, yazılımı yaptıracak şirketler, kurumlar ve kişiler web site fiyatlarını araştırıyor ve bütün bu araştırmalar sonucunda bir liste fiyatı olmadığını anlıyor.Hatta firmalardan alınan tekliflerin karşılaştırıldığı zaman hayret edici sonuçlarla karşılaşıyorlar.Çünkü birinci firmadan alınan teklif 1000 TL iken aynı çalışma için ikinci firmadan alınan teklif 10.000 TL yani 10 katı olabiliyor.

Peki, neden web tasarım fiyatları orantısız değişimler gösterebiliyor ? Nasıl oluyor bu ücret farkı ?

Alınan bir hizmet olduğunundan, maalesef bir liste fiyatı olmuyor. Aynı işi gören ürünlerde bile, kullanılan malzeme, marka değeri ve benzer sebeplerden ötürü fiyat farkları varken, hizmet için bu farkların olması ve liste fiyatının olmaması oldukça doğal.

Web tasarım fiyatları açıklayan firmaların sabit bir paket oluşturup sattığını ve tasarımların değişmediğini yani özgün tasarım olmadığını görüyoruz.Herkesle aynı tasarımı kullanmak isterseniz içeriklerinizin girişi ve uygulama için makul bir ücret talep ediliyor.

Bu hazır paketleri almaya karar verdiyseniz güvenilir firmalardan almalısınız.İşinin ehli olamayan, yalnızca anlık para kazanmak amacıyla türemiş bugün var olan ve büyük ihtimalle yarınlarda ulaşamayacağınız birisine işi yaptırırsanız sonrasında üzülebilirsiniz.
Hazır paketin satışı yapıldıktan sonra ilgilenilmez ve hosting hizmetinizin yıllık yenileme süresi geçtiği zaman yenilenmez ve bir daha satıcıya ulaşamayabilirsiniz.Yani siteniz çöpe gider.
Bu şekilde mağdur olan çok müşterimizi gördük.

Özgün tasarım ve yazılım için teklif fiyatlarında ise emek / zaman maliyeti açısından fiyatlar yükseliyor ve projenize daha fazla bütçe ayırmanız gerekiyor.Bu tekliflerde ise firmaların ikamet ettiği bölgedeki kira bedeli, istiham ettiği çalışanların kalitesinden maaşlarına, kullanılan programların lisans ücretleri, proje için ayrılacak emek / zaman vb. nedenler verilen teklif fiyatlarındaki farklılıkları oluşturuyor.